EHITUSINFO

ENERGIAKLASS

Kortermaja projektijärgne energiatõhususarv on 103 kWh/m2. See kuulub energiakasutuse skaala järgi A-klassi. Hoonele on paigaldatud ka oma päikeseelektri süsteem.

VUNDAMENT, SEINAD, LAED JA KATUS

Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad lintvundamendile. Välisseinad on laotud 190 mm paksustest ja täis betoneeritud betoon- kividest. Seinad on soojustatud ja krohvitud, tagasi astuvates fassaadi osades kasutatakse krohvi asemel puitlaudist.

Vahelaed ja katuselaed on raudbetoonist õõnespaneelidest. Paneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud mineraalvill ja tehtud betoonist tasan- duskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus.

SISESEINAD, TREPID JA KORIDORID

Kõik korterite vahel ning korterite ja trepikoja vahel olevad siseseinad on laotud 190 mm paksustest ja täis betoneeritud betoonkividest. Kommunikatsioonide šahtid on kergplokkidest.

Korterite siseseinad on metallkarkassil kahekordne kipsplaat- seinad, milles kasutatakse isolatsioonimaterjalina mineraalvilla.

Korterites on puitkarkassil puidust astmeplaatidega sisetrepid. Seinad on värvitud heledates toonides ,laeks on viimisteletud betoonlagi osaliselt esikutes viimistletud kipsripplagi.


Iga korteri juurde kuulub kohe korteriukse kõrval olev panipaik jalgrataste, lapsevankrite jms. hoiustamiseks.

HOOV JA TERRASSID

Igal korteril on avar puidust terrass, mis avaneb iga korteriomandi privaatses kasutuses olevale õuealale.

AKNAD-UKSED

Kortermajal on üheraamilised plastraamides aknad. Need on osaliselt avatavad ja neis kasutatakse kolmekihilist klaaspaketti. Maja välisuks on alumiinium raamides klaaspaketiga uks. Korterite välisuksed on kaetud spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed.

KÜTE JA VENTILATSIOON

Kortermaja soojavarustuse allikaks on maasoojuspump. Kogu majas on mugav ja energiasäästlik põrandaküte. Iga korter on varustatud lokaalse sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioonisüsteemiga.

VEEVARUSTUS JA KANALISATSIOON

Kortermaja on ühendatud tsentraalsesse vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel - näit loetakse automaatselt teenusepakkuja poolt.


ELEKTRI JA NÕRKVOOLUSÜSTEEMID

Korterite elektriarvestid paigaldatakse korteri kõrval olevasse ja selle juurde kuuluvasse panipaika. Korteri kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Korteritesse paigaldatakse pistikupesad ja lülitid, sanitaarruumidesse ja esikusse ka valgustid.

Korterisisesel kaabeldusel kasutatakse ülikiire andmeside edas- tamist võimaldavat cat 6 standardile vastavat kaabeldust. Tubadesse paigaldatakse moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks ning TV-pesa, elutubades.

Igas korteri sauna on paigaldatud elektrikeris.

Uksetelefonisüsteem paigaldatakse esikusse. Kõigis korterites on valmidus valvesignalisatsiooni seadmete paigaldamiseks.